İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
DENİZLİ
Denizli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Honaz Dağında Kurtarma Operasyonu 19 Ocak 2018
foto
Denizli’nin Honaz ilçesi Honaz Milli Parkı’nda 2 bin metre yükseklikteki radar bölgesinde düşerek yaralanan askeri personel, AFAD ekibimiz ve askeri yetkililer tarafından kurtarıldı. Honaz Dağı Milli Parkı’nda bulunan Honaz Hava Radar Komutanlığında 2 bin metre yükseklikteki radar kulesinde görevli askeri personel düşerek başından yaralandı. Olayın ardından askeri personeli indirmek için yetkililer AFAD'dan yardım istedi. AFAD ekibimiz 8x8 paletli amfibik aracı ile yüksek kesimlerde kurtarma çalışmalarına destek verdi. Yoğun kar ve tipinin olduğu 2 bin metre yükseklikte 3 saat süren kurtarma çalışması sonrası yaralı askeri personel, sağlık görevlilerine teslim edilerek Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralının durumunun iyi olduğu bildirildi....
[Devamı]
Kayıp Alzheimer Hastası AFAD Ekiplerimizce Bulundu 08 Ocak 2018
foto
Denizli Çameli ilçesinde yaşayan alzheimer hastası Rıza TEKİN (84), geçtigimiz gün bir yakınının yanına gitmek üzere dolmuşa bindirildi. Yolda yanlış durakta inen ve kaybolan yaşlı adam için Denizli AFAD Arama kurtarma ekibimiz tarafından başlatılan arama çalışması sonucunda kayıp vatandaşımız ölü olarak bulunup yakınlarına teslim edildi.
[Devamı]
Denizli AFAD'dan Valilikte Tatbikat 22 Aralık 2017
foto
Denizli Valiliğini personeline Denizli AFAD tarafından temel afet bilinci ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Verilen eğitimin ardından tahliye tatbikatı başlatıldı. Siren sesiyle beraber valilik boşaltılırken, bina içerisinde mahsur kalanlar farklı yaralı taşıma teknikleri ile binadan tahliye edildi. Gerçeğini aratmayan tatbikatta valilik arka bahçesinde yaralıların sedye ile indirilme usulleri Valilik personelinin de tatbikata iştirakı ile gerçekleştirildi.
[Devamı]
Şüpheli Kargo İhbarı 13 Aralık 2017
foto
Pamukkale ilçesinde bir kargo şirketine gelen ve şüpheli olarak değerlendirilen paket, AFAD ekipleri tarafından incelendi. Denizli'nin Pamukkale ilçesinde bir kargo firmasının aktarma deposuna gelen ve şüpheli olarak düşünülerek ve KBRN ekibimiz tarafından incelenen bidondan 20 litre aseton ve solvent maddesi çıktı.
[Devamı]
AFAD İl Müdürleri Toplantısı Ankara’da Yapıldı 11 Aralık 2017
foto
AFAD İl Müdürleri Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla başladı. İki gün süren toplantıda il müdürlüklerinin son durumları ele alınacak ve ilgili daire başkanlıklarıyla istişare toplantıları gerçekleştirilecek.
[Devamı]
Uluslararası KBRN Kongresi’ne Türkiye Ev Sahipliği Yaptı 11 Aralık 2017
foto
AFAD’ın öncülüğünde, yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 700 ilgili kamu ve özel sektör temsilcisini bir araya getiren "Uluslararası KBRN Kongresi 2017" düzenlenen KBRN tatbikatı ve kapanış töreni ile sona erdi. AFAD yerleşkesinde düzenlenen Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon ve Nükleer Tehlikeli Maddeler (KBRN) tatbikatta senaryo gereği; merdiven altı bir üretim tesisinde illegal kimyasal üreten kişi, kişisel korunma ekipmanını doğru kullanmadığı için maddeden etkilendi ve tesisten yaklaşık 20 metre uzakta yere düştü.
[Devamı]
Uluslararası KBRN Kongresi AFAD’ın Ev Sahipliğinde Başladı 11 Aralık 2017
foto
Uluslararası Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) Kongresi, AFAD’ın ev sahipliğinde Ankara’da başladı. Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, AFAD'daki toplantı salonunda düzenlenen, yurt içi ve yurt dışından alanında uzman çok sayıda kişinin katıldığı kongredeki konuşmasına, toplantıya ev sahipliği yapan AFAD'ı tebrik ederek başladı.
[Devamı]
AFAD'dan Kamu Kurumlarına KBRN Eğitimi 30 Kasım 2017
foto
Denizli AFAD tarafından kamu kurum kuruluşlarına KBRN(Kimyasal,Biyolojik,Radyolojik, Nükleer) farkındalık eğitimi verildi. Çevre illerden gelen AFAD eğitmenlerinin de katıldığı ve 4 gün boyunca devam eden eğitimde, şüpheli postalardan, kimyasal ve biyolojik ajanlara kadar bir çok konuda kamu personelleri bilgilendirildi.
[Devamı]
AFAD Lojistik Depo Denetlemesi 27 Ekim 2017
foto
Honaz ilçesi Kocabaş Mahallesi’nde bulunan AFAD lojistik depomuzun 2017 yılı denetim ve kontrolü, Denizli AFAD İl Müdürümüz Ali ETİZ ve lojistik depo sorumluları tarafından gerçekleştirildi.
[Devamı]
26-27 Ekim TAMP - AYDES Ön Çalıştayı 27 Ekim 2017
foto
26-27 Ekim tarihlerinde destek hizmet gruplarıyla beraber TAMP ve AYDES ön çalıştayı yapıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123