İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
DENİZLİ
Denizli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KIzılay'dan AFAD'a Ziyaret 17 Nisan 2018
foto
Kızılay İzmir Bölge Müdürlüğü ve Kızılay Denizli Şube Başkanı Sn. Erdal OTÇU kurumumzua nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.
[Devamı]
Mantar Toplarken Kayalıklardan Düştü 16 Nisan 2018
foto
Mantar toplamak için Hasan Ülker, lise öğrencisi olan yeğeni Serkan Aşar (18) ile mantar dağlık alana gitti. Ülker mantar ararken bulunduğu yerden aşağı düştü. Serkan Aşar, dağdan inerek yardım istedi. Yapılan ihbar üzerine AFAD Arama Kurtarma Ekibimiz ve itfaiye Ülker'in düştüğü bölgede arama çalışması başlattı. Aşar'ın, Ülkeri'in düştüğü yerin bulamamasından dolayı bölgede geniş çaplı arama başlatıldı. Yeri tespit edilen Ülker, düştüğü 30 m'lik vadide ölü olarak bulundu.
[Devamı]
Kayıp Alzheimer Hastası Bulundu 16 Nisan 2018
foto
Denizli'nin Çivril İlçesi Cumalar Mahallesi'nde ikamet eden 87 yaşındaki alzheimer hastası Mustafa Karataş'tan dün evden ayrıldıktan sonra haber alınamadı. Yapılan ihbar üzerine arama kurtarma ekibimiz çalışma başlattı. Köye 6 km uzaklıkta sağ olarak bulunan Karataş, sağlık görevlilerine teslim edildi.
[Devamı]
Mantar Toplarken Kayalıktan Düşen 2 Kişi Kurtarıldı 13 Nisan 2018
foto
Mantar toplamak için çıktıkları Karcı Dağı'nda düşerek yaralanan 2 kişi kurtarıldı. Mantar ve yabani ot toplamak üzere Karcı Dağı Ornaz Vadisi bölgesine giden 2 vatandaşımız yaklaşık 30 metre yükseklikteki kayalıktan düşmesi sonucu yaralandı. Gelen ihbar üzerine olay yerine gelen AFAD arama kurtarma ekibimiz 5 saatlik çalışmanın ardından yaralıları bulundukları yerden çıkararak sağlık ekiplerine teslim edildi
[Devamı]
AFAD ve Gençlik Spor Bakanlığı İşbirliği 27 Mart 2018
foto
AFAD ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde "Afete Hazır Türkiye Eğiticileri Eğitimi" kapsamında afetlerin ilk 72 saatinde yapılması gerekenler hakkında ilimizde bir eğitim projesi gerçekleşiyor. 3 gün sürecek eğitimde katılımcı arkadaşlara; afet bilinci kültürü, risk kültürü, doğal afetler, depremlerde ilk 72 saat, DASK, afet öncesi, sırası ve sonrasında davranış şekilleri konularında eğitim verilecek.
[Devamı]
Arama Kurtarma ve Tahliye Tatbikatı 06 Mart 2018
foto
1-7 mart deprem haftası kapsamında Sarayköy ATATÜRK Ortaokulu'nda deprem tahliye ve kurtarma tatbikatı düzenlendi. Senaryo gereği kentte gerçekleşen 6.5 büyüklüğündeki deprem gerçekleşti. Deprem alarmı verildikten sonra öğrenciler 5 dakika içinde öğretmenlerinin gözetiminde okulu boşaltıp güvenli bölgeye alındı. Okulda mahsur kalan yaralı öğrenciler ve öğretmenler DAK- AKUT-IHH ekiplerince kurtarıldı, Yaralılara ilk müdahale UMKE ve 112 Acil Yardım ekibi tarafından yapıldı, yaralıların hastaneye nakilleri sağlandı. kurulan hava köprüsüyle yaralılar okulun üçüncü katından tahliye edildi.
[Devamı]
Özel Güvenlik Görevlilerine Afet Eğitimi 05 Mart 2018
foto
İlimizde görev yapan tüm güvenlik görevlilerine 23-27 Şubat 2018 tarihleri arasında Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'müzün eğitmenleri tarafından temel afet bilinci ve farkındalık eğitimi verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün talep ettiği eğitim, Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi toplantı salonunda 5 gün boyunca toplamda 2600 özel güvenlik görevlisinin katılımıyla gerçekleşti. Eğitimde; afet bilinci kültürü, doğal afetler ve türleri, depremden sonra ilk 72 saat ve deprem öncesi sırası ve sonrasında yapılacaklar ile ilgili bilgi verildi.
[Devamı]
Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı 13 Şubat 2018
foto
Afet ve acil durum hallerinde bilgileri değerlendirmek, alınacak önlemleri belirlemek, uygulanmasını sağlamak ve denetlemek, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla Valimiz Hasan Karahan başkanlığında Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. 112 Acil Çağrı Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya;Valimiz Hasan Karahan, 11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan V. Muhabere Albay Osman Gedik, Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Düz, Denizli Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Etiz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Süleyman Erdoğan, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Berna Öztürk ve ilgili kurum amirler...
[Devamı]
Lojistik Depo Ziyareti 09 Şubat 2018
foto
Denizli AFAD Lojistik depomuzu, Valimiz Sayın Hasan KARAHAN, tarafından ziyaret etti. AFAD Lojistik depomuzu ziyaret eden Vali Sayın Hasan KARAHAN'a gezi öncesi, İl AFAD Müdürü Sayın Ali ETİZ tarafından AFAD lojistik deposu ve yapılan çalışmalar hakkında brifing verildi. Brifing sonrası yapılan gezide, acil durumlarda kullanılmak üzere konteynerlerden hazır bulundurulan çadır, yatak, battaniye v.b acil yardım malzemeleri tanıtıldı.
[Devamı]
İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi 30 Ocak 2018
foto
GEKA(Güney Ege kalkınma Ajansı)'nın doğrudan faaliyet desteği kapsamında müdürlüğümüz arama kurtarma ekip personelinin, araçları her türlü hava koşulunda ileri sürüş teknikleri ile kullanarak, güvenli bir şekilde vakaya müdahalesini amaçlayan projenin imzaları İl Müdürümüz Ali ETİZ ve GEKA Genel Sekreteri Özgür AKDOĞAN arasında imzalandı.
[Devamı]
Sayfalar: 1234