İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Denizli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Uçurumda Asılı Kalan Yamaç Paraşütçü Kurtarıldı 31 Temmuz 2018
foto
Olay, Bağbaşı Dağı'nda meydana geldi. Hasan Cingit, sürekli atlayış yaptığı Bağbaşı Dağı'nda gitti. Cingit, yamaç paraşütüyle atladı. Ancak havada ters rüzgara yakalanan Cingit'in yamaç paraşütünün bir kanadı kapanınca kontrolü kaybetti. Sönen paraşüt, dağın dik yamacına takıldı. Uçurumda asılı kalan Cingit yanındaki telefonla yardım istedi.
[Devamı]
Doğada Arama ve Yön Bulma Eğitimi 27 Temmuz 2018
foto
Kurumumuzca düzenlenen ve 6 hafta devam edecek olan Doğada arama kurtarma ve yer yön bulma eğitiminde tırmanma ve arazide hedef bulma eğitimleri yapılıyor. 2. haftası tamamlanan eğitimde mevcut bilgi ve deneyimlerin personeller arası aktarılarak güncellenmesi ve yeteneklerin geliştirilmesi hedefleniyor.
[Devamı]
Baklan'da Sel ! 26 Haziran 2018
foto
Dün akşam saatlerine Baklanda sağanak yağmur şiddetini artırarak kısa sürede ilçeyi teslim aldı. . Yarım metreyi bulan sel suları ile evler ve ahırlar zarar gördü. Dolu yağışı ise ilçede ekili alanlara zarar verdi. Olay yeri giden AFAD, Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ilçede çalışmalara başladı. Can kaybının olmadığı afet maddi zarara sebep oldu.
[Devamı]
Personelimize İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Verildi 18 Mayıs 2018
foto
GEKA ve Müdürlüğümüzün ortak çalışmasıyla başlatılan proje kapsamında müdürlük personeline ileri sürüş teknikleri eğitimi verildi.Eğitimde; Sürücülere defansif ve ileri sürüş tekniklerini uygulamalı olarak öğretmek, trafikte karşılaşabilecek riskleri risk olmayan ortamda yaşatarak öğretmek, kişisel sürüş becerilerini test etmelerini ve gelişmelerini sağlamak, farklı kayganlıktaki zeminlerde araç kullanma yeteneğini arttırmak ve buna bağlı kazaları önlemek amaçlandı.
[Devamı]
2 Gündür Aranan Kadın Ölü Bulundu 18 Mayıs 2018
Çal ilçesinde 2 gün önce yaşadığı evden ayrılan Fatma Gülmez (90) bir daha geri dönmedi. Yaşlı kadından haber alamayan yakınları ise durumu güvenlik güçlerine bildirildi. İhbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden (AFAD) yardım istedi. Bunun üzerine Arama kurtarma ekibimiz Gülmez’in bulunması için arama çalışması başlattı. Polis ekipleri ise ilçedeki şehir polis kameralarını incelediklerinde kadının en son iki gün önce evinin yakınında görüldüğünü tespit etti. Ardından çalışmaları kadının evinin çevresinde genişleten ekipler Gülmez’in evinin yakınındaki terk edilmiş bir evin bahçesinde ölü buldu.
[Devamı]
KIzılay'dan AFAD'a Ziyaret 17 Nisan 2018
foto
Kızılay İzmir Bölge Müdürlüğü ve Kızılay Denizli Şube Başkanı Sn. Erdal OTÇU kurumumzua nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.
[Devamı]
Mantar Toplarken Kayalıklardan Düştü 16 Nisan 2018
foto
Mantar toplamak için Hasan Ülker, lise öğrencisi olan yeğeni Serkan Aşar (18) ile mantar dağlık alana gitti. Ülker mantar ararken bulunduğu yerden aşağı düştü. Serkan Aşar, dağdan inerek yardım istedi. Yapılan ihbar üzerine AFAD Arama Kurtarma Ekibimiz ve itfaiye Ülker'in düştüğü bölgede arama çalışması başlattı. Aşar'ın, Ülkeri'in düştüğü yerin bulamamasından dolayı bölgede geniş çaplı arama başlatıldı. Yeri tespit edilen Ülker, düştüğü 30 m'lik vadide ölü olarak bulundu.
[Devamı]
Mantar Toplarken Kayalıktan Düşen 2 Kişi Kurtarıldı 13 Nisan 2018
foto
Mantar toplamak için çıktıkları Karcı Dağı'nda düşerek yaralanan 2 kişi kurtarıldı. Mantar ve yabani ot toplamak üzere Karcı Dağı Ornaz Vadisi bölgesine giden 2 vatandaşımız yaklaşık 30 metre yükseklikteki kayalıktan düşmesi sonucu yaralandı. Gelen ihbar üzerine olay yerine gelen AFAD arama kurtarma ekibimiz 5 saatlik çalışmanın ardından yaralıları bulundukları yerden çıkararak sağlık ekiplerine teslim edildi
[Devamı]
AFAD ve Gençlik Spor Bakanlığı İşbirliği 27 Mart 2018
foto
AFAD ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde "Afete Hazır Türkiye Eğiticileri Eğitimi" kapsamında afetlerin ilk 72 saatinde yapılması gerekenler hakkında ilimizde bir eğitim projesi gerçekleşiyor. 3 gün sürecek eğitimde katılımcı arkadaşlara; afet bilinci kültürü, risk kültürü, doğal afetler, depremlerde ilk 72 saat, DASK, afet öncesi, sırası ve sonrasında davranış şekilleri konularında eğitim verilecek.
[Devamı]
Arama Kurtarma ve Tahliye Tatbikatı 06 Mart 2018
foto
1-7 mart deprem haftası kapsamında Sarayköy ATATÜRK Ortaokulu'nda deprem tahliye ve kurtarma tatbikatı düzenlendi. Senaryo gereği kentte gerçekleşen 6.5 büyüklüğündeki deprem gerçekleşti. Deprem alarmı verildikten sonra öğrenciler 5 dakika içinde öğretmenlerinin gözetiminde okulu boşaltıp güvenli bölgeye alındı. Okulda mahsur kalan yaralı öğrenciler ve öğretmenler DAK- AKUT-IHH ekiplerince kurtarıldı, Yaralılara ilk müdahale UMKE ve 112 Acil Yardım ekibi tarafından yapıldı, yaralıların hastaneye nakilleri sağlandı. kurulan hava köprüsüyle yaralılar okulun üçüncü katından tahliye edildi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345