İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
DENİZLİ
Denizli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Meteorolojik Uyarı ! 23 Ekim 2017
foto
Denizli çevrelerinde yarın (Salı) sabah saatlerinde başlayacak yağışların; öğle saatlerinden itibaren batı ve güney kesimlerinde (Çameli, Beyağaç, Acıpayam, Kale, Tavas, Serinhisar, Sarayköy ve Babadağ) yer yer kuvvetli (21-50 mm) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü 13 Ekim 2017
foto
Dünyada afetlere yönelik planlama, risk azaltma ve hazırlık kültürünü yaymayı amaçlayan Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun kararı ile ilk kez 1989 yılında yapılmıştır. Her yıl 13 Ekim’de kutlanan “Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü” , afetlere daha dayanıklı bir toplum ve ülke için, tüm vatandaşların ve kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği içinde çalışmasını teşvik etmektedir.
[Devamı]
AFAD ile İHH ve DAK Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı 22 Eylül 2017
foto
Valilikte yapılan imzala törenine Sayın Valimiz Hasan KARAHAN, Denizli İl Afad Müdürümüz Ali ETİZ, İHH Denizli Arama Kurtarma Şube Başkanı Serdar Çiftçi ve Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) Başkanı Mustafa ETİMAN katıldı. AFAD İl Müdürümüz Ali Etiz, protokol çerçevesinde meydana gelebilecek afet, acil durum, arama-kurtarma ve yardım faaliyetlerinde, eğitim, kamp, tatbikat gibi benzeri çalışmalarda işbirliği içinde olunarak çalışmalar yapılacağını söyledi. Protokolün önemine dikkat çeken Vali Hasan Karahan ise, işbirliği ile olası afet ve arama-kurtarma ve her türlü insani yardım konusunda daha faydalı olunacağını, olaylara daha hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edileceğini söyledi.
[Devamı]
Çivril'de Amonyak Gazı Zehirlenmesi 18 Eylül 2017
foto
Amonyak gazı tanklarının bakımı için depoya gelen teknisyen,bakım esnasında tanktan boşalan yoğun amonyak gazı sebebiyle hayatını kaybetti. Olay yerine gelen AFAD KBRN ekiplerimiz , amonyak gazının sızdığı soğuk hava deposunda belirli aralıklarla gaz ölçümleri gerçekleştirmeye devam ediyor.
[Devamı]
Sarayköy'de Tır ile Çarpışan LPG Tankeri İnfilak Etti 05 Temmuz 2017
foto
Denizli İzmir Karayolu’nun Sarayköy yakınlarında saat 01.15 sıralarında meydana gelen kazada; Aydın’dan Denizli yönüne seyreden LPG tankeriyle Sarayköy’deki yangına müdahale için giden iş makinası yüklü TIR çarpışınca büyük bir patlama meydana geldi. Kaza sonucunda Tır şoförleri ile arkadan seyir halinde gelen ve içinde 5 kişinin olduğu araçtaki 2 çocuk hayatını kaybetti. Yaralı 4 kişinin tedavileri sürüyor.
[Devamı]
Sarayköy'deki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı 04 Temmuz 2017
foto
Denizli'nin Sarayköy ilçesinde Tekkeköy ve Kabaağaç mahallelerindeki ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle iki mahalle boşaltıldı. Yaklaşık 150 hektarlık alana yayılan yangına havadan 3 yangın söndürme helikopteri ile 2 yangın söndürme uçağı, Karadan 21 arazöz, 17 ilk müdahale aracı, 2 dozer ve çok sayıda orman işçisi ile yapılan müdahale sonucunda yangın saat 15.00 sularında tamamen kontrol altına alındı.
[Devamı]
Yardım Kolileri Sahiplerine Dağıtılıyor 08 Haziran 2017
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından, ilimizdeki Suriyeli mültecilere dağıtılmak üzere gönderilen yardım kolileri sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim alındı.
[Devamı]
Çevre ve Şehircilik İl Mudurlüğü''ne Eğitim Verildi 24 Mayıs 2017
foto
Afad Eğitim Şube Müdürlüğümüz ve Arama Kurtarma Ekibimiz tarafından düzenlenen Temel Afet Bilinci Eğitimi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde çalışanlarla buluştuk.
[Devamı]
60 Metreden uçuruma düştüler 23 Mayıs 2017
foto
22.05.2017 sabah 04.10 da Honaz ilçemiz Kale mevkiinde 60 m civarında uçuruma araç düştüğü ihbarı alınarak ve ekiplerimiz müdahale için olay yerine intikal etmiştir; Emre KUMLU adlı vatandaşın kullandığı 20 YH 966 plakalı araçtan Fatma Nur BAĞBAKAN, Ayşe ÖNER isimli vatandaşlar yaralı, Kader GÜLDAŞ isimli vatandaşımızda ölü olarak çıkarılmış ve 112 Ekiplerine teslim edilmiştir
[Devamı]
AFAD Tamp Saha Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı 05 Mayıs 2017
foto
Müdürlüğümüzce Denizli TAMP çerçevesinde düzenlenen; arama kurtarma, KBRN, Yangın, Sağlık, Haberleşme(TRAC Denizli), Bilgi yönetimi yerel hizmet gruplarının katılımıyla 04 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 08.00'da başlayıp tam gün süren saha ve masabaşı operasyon tatbikatı, ekiplerin özverili çalışmaları ve katkıları ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123