İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Denizli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

ATA’mızı Saygı ve Minnetle Anıyoruz... 10 Kasım 2018
foto
Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yılında rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyoruz.
[Devamı]
Pamukkale Üniversitesi'ne Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi 08 Kasım 2018
foto
Pamukkale Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve İlahiyat Fakültesi öğrenci ve öğretmenlerine temel afet bilinci eğitimi verildi. 150 kişinin katıldığı eğitimde teorik bilginin yanı sıra uygulamalı olarak kurtarma teknikleri de gösterildi.
[Devamı]
PTT İl ve İlçe Teşkilatları'na AFAD'dan Eğitim 08 Kasım 2018
foto
Temel afet bilinci eğitimi programı dahilinde Denizli AFAD olarak PTT teşkilatının il ve ilçelerdeki personellerine eğitimler düzenleniyor. Eğitim alan personele deprem ve diğer doğal afetlere karşı farkındalık kazandırılması ve davranış biçimlerinin öğretilmesi amaçlanıyor.
[Devamı]
Doğada Arama Kurtarma Eğitimleri 23 Ekim 2018
foto
Sivil toplum kuruluşu İHH derneğine devam eden eğitim programi kapsaminda kurumumuz Denizli AFAD doğada arama kurtarma eğitmenleri tarafından teorik olarak gösterilen makara ve palanga sistemleri sonrasında, uygulamalı olarak dik açılı arazide sedye indirme ve sedye çekme konularında eğitim verilmiştir. Gelecek günlerde program dahilinde eğitime devam edilecektir.
[Devamı]
Sayın Valimiz, Deprem Simülasyon Tırındaki Eğitimlere Katıldı 17 Ekim 2018
foto
Sayın Valimiz Hasan KARAHAN, AFAD Başkanlığı’nın depreme karşı duyarlılığın arttırılması amacıyla kente gönderdiği deprem simülasyon tırının eğitimlere katıldı.Katılımcılara, temel afet bilinci eğitiminin yanı sıra, depremde nasıl davranılması gerektiğini uygulamalı olarak anlatıldığı derste, Sayın Vali Hasan KARAHAN ,Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sayın Ali ETİZ ve katılımcılar senaryo gereği oluşturulan depremden korunmaya çalıştı.İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce, deprem bilincini artırmak ve depremde yapılması gerekenlere ilişkin bilgi vermek üzere getirilen ve 3 gün sürecek olan deprem simülasyon tırı eğitimleri Gazi İlkokulu karşısında başladı.
[Devamı]
AFAD Deprem Simülasyon Tırı Denizli’de 16 Ekim 2018
foto
En iyi öğrenmenin "Yaparak-Yaşayarak Öğrenme" olduğu düşüncesinden hareketle AFAD Deprem Simülasyon Tırlarında eğitimler gerçekleştiriliyor. AFADEM öğretmenleri tarafından gerçekleşen eğitimlerde; depremlere nasıl hazırlıklı olunacağı, deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği ve doğru davranış şekillerinin neler olduğu uygulamalı olarak anlatılıyor.
[Devamı]
PTT Personeli’ne AFAD’dan Eğitim 08 Ekim 2018
foto
PTT personeline doğal afetler ve yangın konulu eğitimi verildi. Denizli AFAD arama kurtarma ekibimiz tarafından PTT personeline verilen eğitimde; depremden önce, deprem sırasında ve sonrasında yapılabilecekler ve bu konuda alınabilecek tedbirler anlatıldı, uygulanış şekilleri hakkında da ayrıca bilgi verildi. Ardından yangının oluş şekli, söndürücü türleri hakkında bilgi verildi
[Devamı]
Lojistik Depo Denetlemesi 19 Eylül 2018
foto
AFAD Lojistik depomuzun periyodik denetlemesi, İl Müdürümüz Ali ETİZ ve depo sorumlusu personellerimiz tarafından gerçekleştirildi.
[Devamı]
GAZİLER GÜNÜ 19 Eylül 2018
foto
Vatanı uğruna tereddüt etmeden göğsünü siper eden kahraman gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyoruz. Vatan size minnettardır.
[Devamı]
TAMP Yerel Düzey Hizmet Grupları Toplantısı 12 Eylül 2018
foto
Kurumumuz başkanlığında TAMP Yerel Düzey Hizmet Grupları Toplantısı düzenlendi. Gerçekleşen toplantıda hizmet gruplarının planları ve planların işleyişleri üzerinde duruldu. Her hizmet grubunun söz aldığı toplantıda karşılıklı olarak kurumların istek ve önerileri kaleme alınarak bilgi güncellemesi yapıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456